Aktualności i wydarzenia

25/06/2019

XIV Zawody Sprawnościowe Formacji Obrony Cywilnej

OSP Kórnik
W sobotę 15.06.2019 na stadionie GOSiR w Plewiskach odbyły się XIV Zawody Sprawnościowe Formacji Obrony Cywilnej o Puchar Starosty Poznańskiego – Szefa Obrony Cywilnej Powiatu Poznańskiego p. Jana Grabkowskiego.
Celem zawodów było sprawdzenie umiejętności polegających na dowodzeniu działaniami drużyny podczas akcji ratowniczej, udzielanie pierwszej pomocy w nagłych przypadkach, przenoszenie rannego na desce ortopedycznej, posługiwanie się sprzętem gaśniczym, postępowanie w przypadku zagrożenia powodziowego, pokonywanie terenu w warunkach ograniczonej widoczności oraz odgruzowanie poszkodowanych.
W zawodach wzięło udział trzynaście drużyn z powiatu poznańskiego, w tym oczywiście drużyna OC z Kórnika.
Po ponad trzygodzinnej rywalizacji na torze przeszkód, komisja sędziowska po podliczeniu punktacji ogłosiła wyniki zawodów, w których trzeci raz z rzędu pierwsze miejsce wywalczyła drużyna reprezentująca Gminę Kórnik, w następującym składzie:

1. Łukasz Michałkiewicz – dowódca drużyny
2. Maciej Michałkiewicz
3. Artur Goździak
4. Patryk Kudła
5. Grzegorz Kudła
6. Łukasz Rumiński

Dziękujemy kierownikowi drużyny Panu Henrykowi Iwaszczukowi za znakomite przygotowanie zespołu do zawodów, a zawodnikom gratulujemy świetnego wyniku, zaangażowania i wzorowej postawy.

Wydział Straż Miejska i Zarządzanie Kryzysowe
Urzędu Miasta i Gminy Kórnik
Patryk Krzeszewski
Jarosław Lejman
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik