Aktualności i wydarzenia

17/06/2023

100-lecie OSP Czmoń oraz włączenie do KSRG

OSP Kórnik
17 czerwca 2023 roku na terenie jednostki OSP w Czmoniu odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Czmoniu, nadania sztandaru, odznaczenia Złotym Znakiem Związku OSP RP oraz włączenia do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego.
Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem pocztów sztandarowych oraz złożeniem meldunku przez dowódcę uroczystości Komendantowi Miejskiemu PSP w Poznaniu st. bryg. Jackowi Michalakowi. Następnie podniesiono flagę państwową na naszej drabinie mechanicznej, którą zawiesił poczet flagowy reprezentowany przez naszą jednostkę w następującym składzie: dowódca pocztu – dh Maurycy Stępa, flagowy – dh Maciej Szyc i asystujący – dh Kacper Fludra.
Zaproszonych gości powitał Prezes OSP Czmoń – dh Tadeusz Kozicz. Uroczystość była doskonałą okazją do podziękowań. Między innymi głos zabrał Komendant Miejsko-Gminny ZOSP RP w Kórniku – dh Andrzej Szyc oraz Naczelnik OSP w Kórniku – dh Łukasz Jaskuła, dziękując za wsparcie, pomoc i życzliwość dla strażaków oraz dalszą współpracę. Na zakończenie zaproszono wszystkich uczestników na poczęstunek i do udziału w festynie na boisku.

fot. Strażak za obiektywem oraz Jarosław Janowski

Więcej zdjęć z uroczystości pod linkiem: https://drive.google.com/drive/folders/11cS3Lvc1C_B5pL67c8cqQVsH7fQPN_yn?fbclid=IwAR3zbTMdIehKOQN4nLpFqDBiEhzlAwNtbxeq0_aywf3kRQPMgcpl6p_mPXg
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik