Aktualności i wydarzenia

31/05/2023

Zabezpieczenie skoków spadochronowych na Jeziorze Bnińskim

OSP Kórnik
30-31 maja 2023 roku nasza jednostka wraz z JRG 6 Poznań-Krzesiny, Komisariatem Wodnym Policji Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, 12. Wielkopolską Brygadą Obrony Terytorialnej, brała udział w zabezpieczeniu ratowniczym skoków ze spadochronem do wody na Jeziorze Bnińskim. Organizatorem całego przedsięwzięcia był Ośrodek Szkolenia Wysokościowo-Ratowniczego i Spadochronowego Poznań-Krzesiny.
OSWRiS szkolił przede wszystkim nowych adeptów spadochroniarstwa, ale także własnych skoczków, podnosząc tym samym umiejętności i kwalifikacje, wzbogacając doświadczenie instruktorów spadochronowych, którzy to wykorzystują w swej dalszej pracy podczas szkolenia personelu latającego, osiągając bezpieczeństwo i poziom wyszkolenia.
Skoki na wodę to jeden z najniebezpieczniejszych i najtrudniejszych elementów z jakimi zmagali się skoczkowie spadochronowi. Jest to zadanie o wyższym stopniu trudności zarówno dla organizatorów, jaki i dla skaczących. Głównym założeniem było wykonanie skoku z wysokości 800-1100m i wylądowanie w określonym miejscu na jeziorze.
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik
OSP Kórnik